Free CSS Templates

Oświetlenie ulic i bilbordów reklamowych

Wiele agencji reklamowych i firm posiada albo che posiadać birbordy reklamowe.Duża cześć stoi w polach przy drogach i jest nie oświetlona koszty doprowadzenia energi są ogromne i tutaj z pomocą może przyjść OZE.czyli panele fotowoltaiczne i małe elektrownie wiatrowe.

OZE możę równiez być wykorzystane do oświetlenia ulic, parkingów,placów,parków,dojazdów do posesji.

User 01

Oświetlenie bilbordów reklamy.

Większość z reklam pozostaje nieoświetlona, co sprawia, że w porach wieczornych i nocą taka reklama jest zupełnie nieskuteczna. Z kolei oświetlone bilbordy nocą przysciągają wzrok, dzięki czemu ich wartość mocno wzrasta.

Problem w tym, że doprowadzenie prądu do takiego bilbordu często wiąże się z ogromnymi kosztami. Właściciele bilbordów rezygnują więc z ich oświetlenia, lub decydują się na zainstalowanie agregatu, który zasilałby oświetlenie

Rozwiązaniem tego problemu z powodzeniem mogą być odnawialne źródła energii, a w szczególności baterie słoneczne i małe wiatraki, a najlepiej jedno i drugie. Odpowiednia konfiguracja takiego systemu fotowoltaiczno - wiatrowego może zapewnić oświetlenie bilbordu przez cały rok. Trzeba tylko zamówić odpowiednią konstrukcję montażową i najlepiej oświetlacze LED, które pobierają znacznie mniej energii niż lampy halogenowe.

Instalacja hybrydowa zapewniałaby zasilanie przez cały rok, ponieważ, jak wiadomo, miesiące letnie charakteryzują się dużym nasłonecznieniem, jednak słabymi wiatrami. Odwrotnie taka sytuacja wygląda w miesiącach zimowych, co sprawia, że połączenie baterii słonecznych i wiatraka to instalacja, która się wzajemnie uzupełnia.

Jeśli chodzi o koszty, można taką instalację postawić za około 6000 - 7000 zł netto, co w porównaniu do rocznego kosztu produkcji prądu w agregacie prądotwórczym na poziomie 8000 - 9000 zł wydaje się bardzo atrakcyjne, szczególnie, że w kolejnych latach instalacja OZE nie wymaga większych wydatków.

User 02

Oświetlenie ulic ,parków,placów